Imieniny:

17.01.2019

Odnawiamy Opole, to już pewne!

16 stycznia 2019 r. to data, która przejdzie do historii naszego miasta. W tym dniu Sławomir Plis Burmistrz Opola Lubelskiego i Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego podpisali umowę o dofinansowanie projektu naszej gminy dotyczącego szeregu działań rewitalizacyjnych w centrum Opola. Kwota wparcia jaką uzyskała gmina to aż 8.195.794,46 zł, co stanowi 95% kosztów inwestycji.
Pełny tytuł projektu brzmi „Opole Lubelskie do dotknięcia, do zasmakowania - rewitalizacja gospodarczo-społeczna historycznego centrum Opola Lubelskiego”. Jego głównym celem jest przywrócenie funkcji społeczno-gospodarczych na zdegradowanych obszarach naszego miasta, a także zwiększenie dostępności do infrastruktury społecznej i kulturalnej, poprzez rewitalizację obiektów w centrum.
Do projektu włączono m.in. zagospodarowanie terenu przy ul. Stary Rynek, ul. Kościelnej,
ul. Piekarskiej, ul. M. Getta wraz z poprawą funkcjonowania skweru miejskiego, zagospodarowanie przestrzeni placu Małego Targu wraz z ul. Ogrodową. W ramach zadania znalazło się również utworzenie Centrum Usług Społecznych przy ul. Stary Rynek.

pozostałe aktualności

 • Tymczasowe przeniesienie „Małego Targu”

  19/02/2020

 • Spotkanie z handlowcami z Małego Targu

  28/01/2020

 • Remonty trzech obiektów

  28/01/2020

  „Opole Lubelskie do dotknięcia, do zasmakowania – rewitalizacja gospodarczo-społeczna historycznego centrum Opola Lubelskiego”

Zobacz więcej aktualności