Imieniny:

14.06.2018

Publikacje

Uzupełnieniem seminarium i konferencji było wydanie dwóch wydawnictw: „Leksykonu dobrych praktyk” i publikacji „Modelowe podejście do partycypacji”.

Burmistrz Opola Lubelskiego Dariusz Wrobel we wstępie do leksykonu pisze: „To publikacja w której chcemy podzielić się z Państwem swoim doświadczeniem zebranym przy realizacji projektu „Opole Lubelskie – do dotknięcia, do zasmakowania – przygotowanie Gminy Opole Lubelskie do rewitalizacji gospodarczo-społecznej obszarów zdegradowanych”. Już pierwszy rozdział niniejszego leksykonu swoim tytułem sugeruje to, co w całym procesie rewitalizacji było, jest i będzie dla nas najważniejsze: słuchać głosu mieszkańców. Partycypacyjny charakter rewitalizacji, szczególnie na etapie przygotowywania poszczególnych rozwiązań a także zaangażowanie w konsultacje różnych grup społecznych stanowiło dla nas zawsze absolutny priorytet. To bardzo ważne ponieważ rewitalizacja nie jest tylko doraźnym działaniem, mającym poprawić estetykę otoczenia, ale także zdiagnozowaniem problemów mieszkańców i wypracowaniem sposobów na ich rozwiązanie. Dlatego istotne jest, aby duży nacisk kłaść na kwestie społeczne oraz na zaangażowanie mieszkańców w życie lokalnej społeczności.

Wydawnictwa te mają być przede wszystkim wskazaniem gotowych rozwiązań innym miastom, które dopiero rozpoczną swoją drogę do rewitalizacji, tak aby stanowiły podpowiedź i ułatwienie przy realizacji podobnych przedsięwzięć.

Publikacje są dostępne i można je otrzymać w Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim.

pozostałe aktualności

 • Specjalna Strefa Rewitalizacji uchwalona

  19/10/2018

  16 października Rada Miejska przyjęła uchwałę wprowadzającą w wyznaczonym obszarze centrum miasta tzw. Specjalną Strefę Rewitalizacji.

 • O krok bliżej do rewitalizacji miasta

  06/09/2018

  Projekt Gminy Opole Lubelskie dotyczący rewitalizacji wybranych obszarów centrum miasta przeszedł pozytywnie etap oceny formalnej wniosków w ramach Działania 13.3 Rewitalizacja obszarów miejskich.

 • Konsultacje - Specjalna Strefa Rewitalizacji

  06/08/2018

  Zapraszamy do udziału w konsultacjach w sprawie ustanowienia na terenie Gminy Opole Lubelskie Specjalnej Strefy Rewitalizacji na obszarze rewitalizacji.

Zobacz więcej aktualności